Dodany: 2010-10-05 10:28:09

Czym są karty kredytoweO pozycji jaką przez ostatnie lata zdążyły sobie wypracować karty kredytowe możnaby móc w nieskończoność. Mają one bardzo wiele cech, które sprawiają, że tak wygodnie jest się nimi posługiwać, wszędzie tam, gdzie jest możliwość z nich skorzystania. Można nimi płacić zarówno w sklepach, na stacjach benzynowych jak również hotelach.

 

Popularny plastik już na stałe wszedł do wyposażenia naszego portfela, przez wygodę jaką zapewnia swoim użytkownikom. Jednak karty kredytowe mają swoje mankamenty. Jednym z największych jest oczywiście wysokość oprocentowania kredytu na karcie. Jest ono znacznie wyższe niż w przypadku zwykłego kredytu czy linii kredytowej w koncie osobistym. Oczywiście każdy klient posiadający kartę może nią płacić w wyżej wymienionych miejscach, nie mniej jednak systematycznie musi spłacać zadłużenie.

 

To co należy powiedzieć jeszcze odnośnie karty kredytowej to to, że najlepiej używać jej do płatności bezgotówkowych, gdyż w przypadku wypłaty pieniędzy z bankomatu będziemy zmuszeni zapłacić bankowi karne odsetki - duże odsetki, nawet z chwilą jeśli termin kolejnej spłaty kwoty minimalnej jeszcze nie minął.  Lepiej więc uważać i starać się korzystać z nich w naprawdę umiejętny sposób..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są karty kredytowe
Nick: