Dodany: 2010-10-05 09:36:01

Czym jest kredyt gotówkowyZ odpowiedzią na pytanie czym jest kredyt gotówkowy obecnie może poradzić sobie każdy. Nie jest to skomplikowane zagadnienie nawet dla osoby zupełnie nie zaznajomionej z przepisami prawa bankowego jak również i jego procedurami.

 

Mówiąc w skrócie kredyt ten jest to zobowiązanie finansowe wobec banku czy innej instytucji udzielającej finansowania, przeznaczony na sfinansowanie bieżących potrzeb. Może on być z powodzeniem wykorzystywany w dowolny sposób. Może być swobodnie wykorzystywany zgodnie z preferencją kredytobiorców. Oczywiście należy pamiętać o tym, że kredyt gotówkowy to nie jest pożyczka gotówkowa.

 

Te dwa produkty finansowe są z goła od siebie różne. Jeśli chcielibyśmy scharakteryzować kredyty gotówkowe i pożyczkę gotówkową warto powiedzieć, że te pierwsze mogą być udzielane na znacznie dłuższy okres niż pożyczka. Okres jego spłaty może wynosić nawet kilka lat, podczas gdy pożyczki jedynie rok, dwa. Zasadniczą różnicą jest tutaj również oprocentowanie na jakie opiewa kredyt gotówkowy. Jest ono często znacznie mniejsze aniżeli pożyczki..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest kredyt gotówkowy
Nick: