Dodany: 2010-10-05 09:24:31

Czym jest kredyt mieszkaniowyOdpowiadając na pytanie czym tak naprawdę jest kredyt mieszkaniowy warto przeanalizować również inny produkt. W zasadzie różni się on jedynie nazwą, jednak to właśnie ona pozwala zauważyć cechy różniące kredyt mieszkaniowy od kredytu hipotecznego.

 

W drugim przypadku kredytowana jest bowiem nieruchomość, która nie będzie musiała być przeznaczona pod zamieszkanie a pod wynajem na przykład. Należy także zauważyć, że kredyt mieszkaniowy w niektórych przypadkach może także zakrawać o hipoteczny, często te pojęcia mogą mieć ze sobą nierozerwalny związek. Wszelkiego rodzaju kredyty bowiem posiadają jedną cechę wspólną.

 

Są otrzymywane tylko i wyłącznie w jakimś celu, który to chciałby sfinansować kredytobiorca. Nie musi być to tylko i wyłącznie zakup mieszkania czy domu, ale również kupno działki pod budowę. Można je również przeznaczyć na remont mieszkania jak również wykup lokalu od spółdzielni mieszkaniowej i uczynić z niego odrębną własność, którą właściciel będzie mógł dowolnie rozporządzać, a więc wynająć czy sprzedać..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest kredyt mieszkaniowy
Nick: