Dodany: 2010-10-05 09:12:10

Czym są kredytyOdpowiedz na postawione w tytule niniejszego tekstu pytanie czym są wszelkiego rodzaju kredyty nie jest tak prosta jakby mogło się w pierwszej chwili wydawać. To co łączy wszystkie pojęcia to oczywiście możliwość udzielenia przez ban czy inną instytucję finansową wsparcia zarówno osobom prywatnym jak i firmom.

 

Jako, że kredyt może być rozumiany w przeróżny sposób postaramy się wyjaśnić najważniejsze pojęcia związane z kredytowaniem. Po pierwsze kredyt nie powinien być nazywany pożyczką. Wielu zada pytanie dlaczego? Po pierwsze kredyty są udzielane przede wszystkim na konkretny cel, na który należy je spożytkować. W przypadku pożyczki sytuacja jest odwrotna, gdyż w większości przypadków są one przyznawane na dowolny cel.

 

Oczywiście pożyczki są również udzielane na innych warunkach, jak również okres ich spłaty jest znacznie krótszy. W większości przypadków kredyty natomiast mogą zostać udzielane nawet na kilkadziesiąt lat jak ma to miejsce w przypadku kredytów hipotecznych czy konsolidacyjnych. Te waśnie różnice sprawiają, że kredyt jest znacznie częściej wybieranym produktem finansowym aniżeli pożyczka..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są kredyty
Nick: