Dodany: 2010-10-05 09:04:58

Prawo bankoweJednym z najważniejszych aktów prawnych, regulujących działalność największych instytucji finansowych jest oczywiście prawo bankowe. Jego przepisy są obligatoryjne dla wszystkich instytucji finansowych.

 

Z pod jego kurateli wyłączone są jedynie instytucje poza bankowe, które regulują swą działalność w zupełnie inny sposób i nie podlegają przepisom tegoż prawa. Dzięki temu właśnie, że prawo bankowe reguluje wszystkie najważniejsze związane z działalnością banków przepisy, klienci mogą czuć się bezpiecznie. Żadna z tych instytucji nie może bowiem działać wbrew obowiązującym zasadom i regułom, którymi jest zobligowana. Oczywiście prawo bankowe podobnie jak w przypadku innych dziedzin prawa posiada przepisy nieostre, które często są interpretowane na niekorzyść klientów.

 

Dlatego też poznanie ich jest niezbędne jeśli klient nie chce czuć się pokrzywdzonym, jak również podpowiadają mu one w jaki sposób dochodzić swoich praw. Oczywiście tutaj w prawie bankowym zawarte są reklamacje na wszelkie procedury bankowe związane z jego działalnością. Aby móc skutecznie się bronić powinno znać się chociażby podstawowe z nich.Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawo bankowe
Nick: