Dodany: 2010-10-05 09:03:05

Działalność bankuKażdy podmiot, bez względu na profil swojej działalności podejmuje określone działania mające na celu przede wszystkim zarabianie pieniędzy. Nie inaczej jest w przypadku banków.

 

Instytucja taka jak bank również powstała celem zarabiania pieniędzy. Podobnie jak w innych branżach tak i tutaj oferowane są przeróżne produkty, tyle tylko że bankowe. Najczęściej oferowanymi przez bank są więc konta oszczędnościowe, prowadzone zarówno jako rachunki osobiste jak również konta z liniami kredytowymi. To właśnie na nich głownie banki mogą zarabiać, pobierając prowizję za prowadzenie rachunku, przelewy oraz opcje dodatkowe do konta.

 

Oczywiście głównym źródłem utrzymania banków są wszelkiego rodzaju kredyty oraz pożyczki. Tutaj wyróżnić należy pożyczki i kredyty gotówkowe jak również pożyczki  i kredyty hipoteczne. Każdy bank posiada również w swojej ofercie kredyty konsolidacyjne, których głównym zadaniem jest połączenie wszystkich kredytów i pożyczek jakie na daną chwilę posiada klient w jedno zobowiązanie, które pozostaje do spłaty. Banki przyjmują również depozyty, z których to właśnie kredytowana jest działalność firm oraz osób prywatnych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Działalność banku
Nick: