Dodany: 2010-10-05 09:01:02

Czym jest bankOdpowiedz na pytanie czym tak naprawdę jest bank i czym się zajmuje nie jest tak trudna jakby mogło się wydawać. Najczęściej jest określany jako instytucja finansują różnego rodzaju działalność. Zarówno osób prywatnych jak i firm.

 

Może to robić na wiele różnych sposobów, co można w łatwy sposób sprawdzić odwiedzając nie tylko odziały poszczególnych banków, ale także ich strony internetowe., Dowiemy się z nich, że każdy bank zobligowany jest do prowadzenia działalności zgodnie z przepisami polskiego prawa bankowego. Może oczywiście na tej działalności zarabiać, gdyż do tego celu został powołany.

 

Może robić to jednak nie przekraczając pewnych norm takich jak chociażby najwyższe możliwe oprocentowanie kredytów i pożyczek. Każdy bank również pozwala oszczędzać zgromadzone na kontach osobistych klientów środki.  Tutaj decyzję jednak musi podjąć klient w jaki sposób chciałby oszczędzać. Czy za pomocą zwykłego rachunku bankowego, konta oszczędnościowego, lokaty czy bardziej agresywnych funduszy inwestycyjnych czy też inwestycji w papiery wartościowe.Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest bank
Nick: